faq
Sıkça Sorulan Sorular

İyileştirmek için sürekli geliştiriyoruz Süreçlerimiz, sağlığınız.

Sıkça Sorulan Sorular

İyileştirmek için sürekli geliştiriyoruz Süreçlerimiz, sağlığınız.

Özel hastanede, özel muayenede veya devlet hastanesinde muayene olmanız dışarıda teşhis hizmetini almanız için bir engel değildir. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan bu merkezler, uzmanlaştıkları alanlarda sizlere hizmet vermek için açılmışlardır. Yapmanız gereken kolsara.com’dan randevunuzu oluşturup hizmetinizi almak olacaktır. Ardından sağlık merkezinin sizlere sunacağı raporu doktorunuza götürmek yeterlidir. 


Tüm taleplerinize resmi tatiller ve bayramlar hariç olmak üzere Pazartesi-Cumartesi 09:00-17:00 saatleri arasında dönüş sağlanacaktır.Doktorunuzun  hangi laboratuvar testlerini yaptırmanız gerektiğini veya hangi tıbbi görüntüleme hizmetini kullanmak istediğini yani ne çektirmeniz gerektiğini yazdığı kağıda istem kağıdı denir. Bu kağıdı yükleyerek, ihtiyacınızın ne olduğunu bize iletebilirsiniz. Eğer bir istem kağıdınız yoksa doktorunuzdan ne çektirmeniz veya hangi laboratuvar testlerini gerektiğini sorabilir, platforma giriş yapabilirsiniz. Bu süreçte zorlanıyorsanız müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.Öncelikle ilk adımda sizlerden gelmek istediğiniz günleri ve saatleri seçmenizi istiyoruz.  Oluşturacağınız alternatiflere ve konumunuza göre bilgileriniz sağlık merkezleriyle paylaşılmaktadır. Sağlık merkezleri ikinci adımda sizlere tekliflerinde, seçmiş olduğunuz günlerden ve saatlerden takvimlerine uygun olanlarını iletirler. Son olarak, randevu günü ve saati sizin seçiminizdedir.  Size uygun randevu günü ve saati ile dilediğiniz sağlık merkezini seçip, ödemenizi tamamlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Size en yakın konumdaki sağlık merkezini bulmamıza yardımcı olacak bu bilgi çok önemlidir. Lütfen gelmeyi planladığınız konumu işaretleyiniz.

Anlaşmalı olduğunuz özel sağlık sigortasını sistemden seçmeniz yeterlidir. Randevuya gittiğinizde sağlık merkezi sizin yerinize sigortanız ile iletişime geçip teminat ve ödeme bilgilerini sizinle paylaşacaktır. Ödemeniz, sigortanızın kapsamındaki teminata veya teminat limitlerine göre değişiklik gösterebilir. 

Özel sağlık sigortanız ile randevu tarihi ve saatinin rezerve edilmesi için kolsara.com sizlerden sadece küçük bir tutarda depozito alacaktır. İşleminizin tamamlanmasından sonra depozitonuz kolsara.com tarafından iade edilecektir. Bankanıza bağlı olarak 7 ila 10 iş gününü içerisinde iade süreci tamamlanacaktır. Tüm taleplerinize resmi tatiller ve bayramlar hariç olmak üzere Pazartesi-Cumartesi 09:00-17:00 saatleri arasında dönüş sağlanacaktır. Mesai saatleri dahilinde ücretsiz tekliflerinizi görebilmeniz için geçen süre, sizler için 30 dakika hayvan dostlarımız için ise 45 dakikadır. Bu süreler içerisinde sağlık merkezi uzmanları, isteminizi inceler ve talebinize yanıt verir. Veteriner Görüntüleme Merkezleri ise, sizlerin herhangi bir aksama yaşamaması için sizin veteriner hekimleriniz için ile iletişime geçip, istediği çekimi teyitler. Sık sık yaşanan hataların önüne geçmek için veteriner görüntüleme hizmetleri için bu kontrol adımımız vardır. “Sağlığınız için randevu almak artık çok kolay”

Bu bizim çıkış noktalarımızdan biri ve kolsara.com bu anlayışla tasarlandı. Sizden istenilen bilgileri doldurun, sağlık merkezlerinden gelecek teklifleri bekleyin, uygun gördüğünüz teklif için ödeme yapın. Geriye kalan sürecin her adımında kolsara.com sizlerle SMS veya e-mail aracılığı ile bilgilendirmeler paylaşacaktır.  

 
Bunun birçok sebebi olabilir. Bulunduğunuz konuma yakın ve belirttiğiniz zaman aralıklarına uygun sağlık merkezi olmayabilir. Dilerseniz zaman aralığını genişleterek tekrar ücretsiz teklif alabilirsiniz. 


Sizlere iletilen tüm teklifler size özel 1 saat rezerve edilmişti. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi sağlık hizmetleri, ihtiyaç oluştuğunda herkes için aciliyet teşkil etmektedir. kolsara.com olarak tüm kullanıcılarımızın sağlığını önemsiyor ve sistemimizde kayıtlı tüm sağlık merkezlerinin herkes için ulaşılabilir olmasını istiyoruz. Bu nedenlerden dolayı aynı tekliflere yeniden ulaşamıyorsunuz. İlk teklif talebinizdeki gibi aynı adımları takip ederek yeni bir teklif talebinde bulunmanızı rica ederiz. 


Randevunuzda tabii ki değişiklik yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapıp, Randevularım sekmesi altından aynı sağlık merkezine yeni bir tarih önermeniz mümkündür. Sağlık merkezini değiştirmek isterseniz ise randevunuzu iptal edebilir, yeni teklifler alabilirsiniz.Randevunuza son 1 saat kalana kadar sitemizden ücretsiz iptal etmeniz mümkündür. Son 1 saat kala ise ücretsiz iptal hakkınızı kullanırken, süreci daha sağlıklı yürütebilmek için bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Randevu iptali konusunda herhangi bir endişe yaşamanızı istemeyiz. Ancak söz konusu olan sağlık hizmeti olduğundan, ayrıca sistemde aksamalara neden olmamak için randevuya gelme konusunda sizlerden hassasiyet rica ediyoruz. 


Randevunuz iptal edildiyse kolsara.com size anında ücret iadesi yapar. İşlem süresi 7 ila 10 gün sürebilir ve bankanıza bağlıdır. Herhangi bir gecikme yaşamanız halinde bankanızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Sistemimizdeki Veteriner Görüntüleme Merkezleri, sizlerin herhangi bir aksama yaşamaması için sizin veteriner hekiminiz ya da veterinerlik kliğininiz ile iletişime geçip, istediği çekimi teyitler. Sık sık yaşanan hataların önüne geçmek için bu hizmetimize özel bu kontrol adımımız vardır.Onay mailinizden veya hesabınız altında randevularım sekmesinden, sizden istenen çekim veya tetkik öncesi varsa yapmanız gerekenleri okumanız gerekmektedir.  Ancak özel kullandığınız ilaçlarınızın, daha önce geçirdiğiniz ameliyatınızın, kronik hastalıklarınızın veya kan grubunuzun kolsara.com ile alacağınız hizmeti etkileyeceğini düşünüyorsanız, lütfen doktorunuza danışın ve gerekiyorsa değişiklik yapmak için bizimle iletişime geçin. Eğer ödemeniz kolsara.com üzerinden alındıysa ek ödeme yapmanıza gerek yoktur. Fakat özel sağlık sigortasına sahip hastalarımız için kontroller ve ödeme işlemi sağlık merkezi tarafından gerçekleşmektedir.Raporunuz, sağlık merkezindeki uzman radyologlar tarafından oluşturulmaktadır. Ayrıca bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sağlık merkezlerinden raporunuzun sizlere iletilmesini talep edebilirsiniz. Sistemimizde yer alan özel görüntülüme merkezleri ile yaptığımız anlaşma kapsamında, raporunuz en geç 2 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Laboratuvar işlemlerinde ise bu süre teste bağlı olarak  değişiklik göstermektedir. Ancak özel bir çekim veya test yapılması halinde hizmeti aldığınız özel görüntüleme merkezi veya özel laboratuvar tarafından ayrıca bilgilendirileceksiniz. Bu konuda herhangi biz sorunuz olması durumunda bizlere iletişim bilgilerimiz aracılığı ile her zaman ulaşabilirsiniz.  Sağlık merkezlerinden raporunuzu veya test sonucunu talep etmenizi rica ediyoruz. Taleplerinize bir dönüş alamazsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı olacağız.Sağlık paketi için seçtiğiniz sağlık merkezi bu konuda sizlerle iletişime geçecektir. Sağlık paketleri çok fazla işlem veya tetkik içerebileceği için konuşarak bu tarihe birlikte karar vermenizin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Bu süreçte herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde kolsara.com müşteri temsilcileri sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Faturanızı randevu numaranız ile gittiğiniz sağlık merkezinden istemeniz gerekmektedir.  Dilerseniz faturanızı e-posta ile size ulaştıracaklardır.kolsara.com sizden yanlış ücret aldıysa Bize Ulaşın kısmından bize bilgileri iletmeniz yeterli olacaktır.

Çalışma arkadaşlarımız hassasiyetle inceleyip, sizlere hızlıca dönüş sağlayacaktır. Mailinize gelen onay mailinden veya hesabınızdan ödeme özeti detaylarına ulaşabilirsiniz. 


Öncelikle böyle bir aksama ile karşılaşmış olduğunuz için çok üzgün olduğumuzu söylemek isteriz. İletişim bilgilerimiz ile bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz yaşadığınız sorunu çözmek için elinden geleni yapacaktır. Evet. İletişim bilgilerimiz ile bize her zaman ulaşabilirsiniz.Öncelikle böyle bir aksama ile karşılaşmış olduğunuz için çok üzgün olduğumuzu söylemek isteriz. İletişim bilgilerimiz ile bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz yaşadığınız sorunu çözmek için elinden geleni yapacaktır. Bize Ulaşın kısmından bilgi vermeniz yeterlidir. En kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacağız.